ANUNŢ IMPORTANT ALIMENTARE CU APĂ

DATORITĂ UNOR LUCRĂRI DE REVIZIE LA REZERVOARELE DE APĂ, SE VA ÎNTRERUPE APA POTABILĂ ÎN COMUNA SÎNPAUL, JOI, 25 MAI 2017 ÎNTRE ORELE 08 – 22.

Anunţ Important - Taxe şi Impozite

Miercuri 29 martie 2017, de la ora 10, la Şcoala Generală Şardu, invităm contribuabilii din satul Şardu, care doresc să-şi achite impozitul aferent anului fiscal 2017, cu reducerea de 10% conform legii. Vă aşteptăm până la ora 15.

Joi 30 martie 2017, de la ora 10, la Căminul Cultural Berindu, invităm contribuabilii din satul Berindu, care doresc să-şi achite impozitul aferent anului fiscal 2017, cu reducerea de 10% conform legii. Vă aşteptăm până la ora 15.

ANUNŢ APIA

Cererile unice de plată aferente Campaniei APIA 2017 se pot depune până în 15 mai. Pe lângă preluarea la centrul APIA, în zilele de joi şi vineri a fiecărei săptămâni, angajaţi APIA se vor deplasa la Primăria Sînpaul pentru preluarea cererilor. Invităm fermierii să vină la primărie pentru adeverinţe şi digitizare, conform programării ataşate.

Click pentru programare

Anunţ privind Şedinţe Săteşti

Mai jos vă informăm că programul întâlnirilor săteşti din perioada următoare este:

- Joi 09 martie 2017 - ŞARDU la căminul cultural de la orele 9:00,

- Vineri 10 martie 2017 - MIHĂIEŞTI la căminul cultural de la orele 9,00,

- Vineri 10 martie 2017 - SUMURDUCU la şcoală de la orele 12:00,

- Sâmbătă 11 martie 2017 - TOPA MICĂ la cooperativă de la orele 9:00,

- Duminică 12 martie 2017 - Berindu la căminul cultural de la orele 12:30,

- pentru SÎNPAUL vom anunţa ulterior

Temele puse în discuţie sunt:

- Problemele de păşunat,

- Subvenţiile APIA,

- Colectarea deşeurilor,

- Probleme de gospodărie comunală,

- Probleme de ordine publică şi arderea de vegetaţie,

- Despăgubiri şi probleme cu autostrada,

- Realizarea cadastrului general,

- Consultare publică privind bugetul comunei pe 2017,

-Informare şi dialog pe alte domenii de competenţă ale primăriei.

Primar,

Ovidiu Colceriu