ANUNŢ ZILELE COMUNEI SÎNPAUL

Ediţia din acest an a Zilelor comunei Sînpaul, va avea loc în data de 24 şi 25 iunie 2017.

Vom reveni cu programul complet.

ANUNŢ IMPORTANT ALIMENTARE CU APĂ

DATORITĂ UNOR LUCRĂRI DE REVIZIE LA REZERVOARELE DE APĂ, SE VA ÎNTRERUPE APA POTABILĂ ÎN COMUNA SÎNPAUL, JOI, 25 MAI 2017 ÎNTRE ORELE 08 – 22.

Anunţ Important - Taxe şi Impozite

Miercuri 29 martie 2017, de la ora 10, la Şcoala Generală Şardu, invităm contribuabilii din satul Şardu, care doresc să-şi achite impozitul aferent anului fiscal 2017, cu reducerea de 10% conform legii. Vă aşteptăm până la ora 15.

Joi 30 martie 2017, de la ora 10, la Căminul Cultural Berindu, invităm contribuabilii din satul Berindu, care doresc să-şi achite impozitul aferent anului fiscal 2017, cu reducerea de 10% conform legii. Vă aşteptăm până la ora 15.

ANUNŢ APIA

Cererile unice de plată aferente Campaniei APIA 2017 se pot depune până în 15 mai. Pe lângă preluarea la centrul APIA, în zilele de joi şi vineri a fiecărei săptămâni, angajaţi APIA se vor deplasa la Primăria Sînpaul pentru preluarea cererilor. Invităm fermierii să vină la primărie pentru adeverinţe şi digitizare, conform programării ataşate.

Click pentru programare