ANUNŢ APIA

Cererile unice de plată aferente Campaniei APIA 2017 se pot depune până în 15 mai. Pe lângă preluarea la centrul APIA, în zilele de joi şi vineri a fiecărei săptămâni, angajaţi APIA se vor deplasa la Primăria Sînpaul pentru preluarea cererilor. Invităm fermierii să vină la primărie pentru adeverinţe şi digitizare, conform programării ataşate.

Click pentru programare

Anunţ privind Şedinţe Săteşti

Mai jos vă informăm că programul întâlnirilor săteşti din perioada următoare este:

- Joi 09 martie 2017 - ŞARDU la căminul cultural de la orele 9:00,

- Vineri 10 martie 2017 - MIHĂIEŞTI la căminul cultural de la orele 9,00,

- Vineri 10 martie 2017 - SUMURDUCU la şcoală de la orele 12:00,

- Sâmbătă 11 martie 2017 - TOPA MICĂ la cooperativă de la orele 9:00,

- Duminică 12 martie 2017 - Berindu la căminul cultural de la orele 12:30,

- pentru SÎNPAUL vom anunţa ulterior

Temele puse în discuţie sunt:

- Problemele de păşunat,

- Subvenţiile APIA,

- Colectarea deşeurilor,

- Probleme de gospodărie comunală,

- Probleme de ordine publică şi arderea de vegetaţie,

- Despăgubiri şi probleme cu autostrada,

- Realizarea cadastrului general,

- Consultare publică privind bugetul comunei pe 2017,

-Informare şi dialog pe alte domenii de competenţă ale primăriei.

Primar,

Ovidiu Colceriu

SUBVENŢII APIA 2017

AGENŢIA DE PLĂŢI ŞI INTERVENŢIE PENTRU AGRICULTURĂ ŞI PRIMĂRIA SÎNPAUL, VĂ INVITĂ SĂ PARTICIPAŢI VINERI 03 MARTIE 2017, ÎN CĂMINUL CULTURAL SÎNPAUL, DE LA ORA 9.30, LA ŞEDINŢA DE INFORMARE PENTRU SUBVENŢIILE PE ANUL 2017.

CONCERT DE COLINDE

REVENIM CU INVITAŢIA LA CONCERTUL DE COLINDE CARE VA AVEA LOC DUMINICĂ, PRECIZÂND FAPTUL CĂ ÎN CADRUL CONCERTULUI VA PARTICIPA ŞI GRUPUL DE COLINDĂTORI AL ŞCOLII GIMNAZIALE "IOAN ALEXANDRU SÎNPAUL", FORMAT DIN ELEVII ŞCOLII, ASTEFEL FIIND REPREZENTATE TOATE SATELE COMUNEI. VĂ AŞTEPTĂM SĂ NE BUCURĂM ÎMPREUNĂ!

COLINDE