Zilele Comunei Sînpaul 2018

Primăria Comunei Sînpaul organizează în perioada 29 iunie - 01 iulie 2018 Zilele Comunei Sînpaul, ediţia a X-a. Invităm toţi fiii satelor, dar nu numai, la această serbare, ce va fi şi un prilej de întâlnire pentru toţi. Din program:

- Vineri, 29 iunie: întreceri sportive pentru copii, şedinţă festivă a Consiliului local;

- Sâmbătă, 30 iunie: serbare dedicată centenarului de elevii Şcolii "Ioan Alexandru" Sînpaul, concert Compact B susţinuţi în deschidere de Trupa lui Bunu', Pink Tatoo şi Mădălina Danciu;

- Duminică, 01 iulie: decernări de premii şi spectacol folcloric, unde cap de afiş sunt Mariana Deac şi Ansamblul folcloric Rapsodia Someşană.

Vă aşteptăm cu drag. Mai multe detalii se pot obţine de la sediul primăriei, la tel 0264282810 sau fax 0264282805.