Uncategorised

COMUNICAT - demarare proiect Şcoala Pentru Toţi

”Școala pentru toți - acces la educație de calitate pentru preșcolari, școlari și cadre didactice din Regiunea Nord Vest”- un proiect demarat de Fundația World Vision România

Demarare proiect „Școala pentru toți- acces la educație de calitate pentru preșcolari, școlari și cadre didactice din Regiunea Nord-Vest”,Contract nr. POCU/74/6/18/104571.

World Vision România
Fundația World Vision România în parteneriat cu Inspectoratul Școlar Județean Cluj, Comuna Sînpaul și unitățile de învățământ preuniversitar asociate: Școala Gimnazială Aghireșu-Fabrici, Școala Gimnazială Cojocna, Școala Gimnazială “Tamas Gyula” Mera, Școala Gimnazială “Ion Alexandru” Sînpaul, Școala Gimnazială Poieni anunță începerea proiectului POCU/74/6/18/104571 „Școala pentru toți - acces la educație de calitate pentru preșcolari, școlari și cadre didactice din Regiunea Nord-Vest”, cofinanțat din Fondul Social European prin Programul Operațional Capital Uman 2014-2020. Prioritatea de investiții 10(i) ”Reducerea și prevenirea abandonului școlar timpuriu și promovarea accesului egal la învățământul preșcolar, primar și secundar de calitate, inclusiv la parcursuri de învățare formale, non formale și informale pentru reintegrarea în educație și formare”.

isc cj
Valoarea totală eligibilă a proiectului este de 7.983.905,55 lei, din care asistența financiară nerambursabilă aprobată este de 7.799.988,51 lei, echivalentă cu 97,70% din valoarea totală eligibilă aprobată.

Obiectivul general al proiectului este reprezentat de creșterea gradului de bunăstare al

Citește mai departe: COMUNICAT - demarare proiect Şcoala Pentru Toţi

Informare

Primăria Comunei Sînpaul derulează prin SEAP licitație pentru contractarea lucrărilor de Extindere și modernizare bază sportivă în localitatea Sînpaul și pentru actualizare Plan urbanistic general. Informații suplimentare și documentația se găsesc în SEAP.

Anunţ de închiriere grajduri în Berindu

Primăria Comunei Sînpaul organizează la data de 02 mai 2018, ora 1000, la sediul primăriei din localitatea Sînpaul nr. 195, licitaţie cu strigare pentru închirierea unui grajd (nr. 3) din localitatea Berindu nr. 13, în suprafaţă de 798 mp. Caietul de sarcini şi detalii se pot obţine de la sediul primăriei sau la fax 0264282805.

Anunţ de promovare

Primaria Sînpaul organizează în data de 12.03.2018, ora 1000, examen de promovare în grad a funcţiei publice de inspector principal din cadrul compartimentului de achiziţii publice din cadrul aparatului de specialitate al primarului comunei Sînpaul. Citiţi detalii în anunţul de mai jos (fişier Adobe PDF).

pdf icon Citiţi detalii aici

Anunţ de închiriere grajduri în Berindu

Primăria Comunei Sînpaul organizează la data de 20 martie 2018, ora 1000, la sediul primăriei din localitatea Sînpaul nr. 195, licitaţie cu strigare pentru închirierea a două grajduri (nr. 1 şi nr. 4) din localitatea Berindu nr. 13, fiecare în suprafaţă de 798 mp. Caietul de sarcini şi detalii se pot obţine de la sediul primăriei sau la fax 0264282805.