Zilele Comunei 2016

Şi în acest an a avut loc serbarea ,,Zilele comunei Sînpaul”. În cadrul serbării a avut loc în deschidere un ,,Tedeum” oficiat de către preoţii din comunitate, urmat de spectacol folcloric, premierea cuplurilor care au împlinit 50 de ani de căsătorie, persoanele care au îmlinit vârsta de 80 de ani, 90 de ani, câştigătorii competiţiei de tenis, foştii primari şi consilieri locali din perioada de după 1989.

zc2016

Citește mai departe: Zilele Comunei 2016

Anunț Reciclare

Sîmbătă 19 iulie 2014 între orele 900-1700, va avea loc o campanie de colectare a deșeurilor electrocasnice. Mașina pentru colectarea lor le va prelua la Podul Satului din Sînpaul. Pentru preluare de la domiciliu sunați la numărul de telefon 08800 444 800, gratuit între orele 900-1700.

Invitaţie la golf

Terenul de golf din SînpaulPrimăria Comunei Sînpaul în colaborare cu Transilvania Golf Club organizează, în data de 28 iunie, începând cu ora 1000, în cadrul Zilelor comunei Sînpaul 2014 Ziua porţilor deschise - Transilvania Open Friday la terenul de golf din Sînpaul.

În cadrul acestui eveniment sunt invitaţi fii satului pentru a se familiariza cu acest sport dar şi pentru a se întâlni cu cunoscuţi.

Vă aşteptăm cu drag.

Zilele Comunei Sînpaul 2014

Primăria Comunei Sînpaul vă invită, ca în fiecare an, la sărbătorirea Zilelor Comunei Sînpaul, în perioada 27-29 iunie. Aceste manifestări vor conţine, printre altele:

- în data de 27 iunie, vineri, între orele 18-21 spectacol ţigănesc cu ansamblul Romano Cluj din Someşeni şi Bogdan Universalu;

- în data de 28 iunie, sâmbătă, ziua porţilor deschise la terenul de golf (prezentare, iniţiere, etc.), cu sprijinul Transilvania Golf Club (între orele 10-18) şi campionatele de tenis de masă, şah, table, etc. la Căminul Cultural Sînpaul (între orele 16-22);

- în data de 29 iunie, duminică, un Te Deum şi deschiderea oficială (între 1430 şi 1500), spectacol folcloric (partea I, între orele 1500 şi 1730), premierea cuplurilor de aur, a seniorilor şi a sportivilor (între 1730 şi 1800) urmate de partea a doua a spectacolului folcloric (până pe la ora 21).

Spectacolul folcloric conţine pe lângă nume consacrate ca Ioana Carmen Şerban, Andreea Ciupe, Ioana Breda Morar, Ionuţ Koblicska, Sergiu Sotelecan, Orchestra "Cununa Transilvană" şi ansamblul "Tradiţii Someşene" din Baciu şi tineri artişti în devenire din Cluj-Napoca, sub îndrumarea lui Alexandru Filip şi Marcela Groza.

Vă aşteptăm cu drag pe toţi. Vă rugăm să reveniţi pe site-ul nostru care, în curând, va avea o nouă imagine.

Subcategorii