Zilele Comunei Sînpaul 2014

Primăria Comunei Sînpaul vă invită, ca în fiecare an, la sărbătorirea Zilelor Comunei Sînpaul, în perioada 27-29 iunie. Aceste manifestări vor conţine, printre altele:

- în data de 27 iunie, vineri, între orele 18-21 spectacol ţigănesc cu ansamblul Romano Cluj din Someşeni şi Bogdan Universalu;

- în data de 28 iunie, sâmbătă, ziua porţilor deschise la terenul de golf (prezentare, iniţiere, etc.), cu sprijinul Transilvania Golf Club (între orele 10-18) şi campionatele de tenis de masă, şah, table, etc. la Căminul Cultural Sînpaul (între orele 16-22);

- în data de 29 iunie, duminică, un Te Deum şi deschiderea oficială (între 1430 şi 1500), spectacol folcloric (partea I, între orele 1500 şi 1730), premierea cuplurilor de aur, a seniorilor şi a sportivilor (între 1730 şi 1800) urmate de partea a doua a spectacolului folcloric (până pe la ora 21).

Spectacolul folcloric conţine pe lângă nume consacrate ca Ioana Carmen Şerban, Andreea Ciupe, Ioana Breda Morar, Ionuţ Koblicska, Sergiu Sotelecan, Orchestra "Cununa Transilvană" şi ansamblul "Tradiţii Someşene" din Baciu şi tineri artişti în devenire din Cluj-Napoca, sub îndrumarea lui Alexandru Filip şi Marcela Groza.

Vă aşteptăm cu drag pe toţi. Vă rugăm să reveniţi pe site-ul nostru care, în curând, va avea o nouă imagine.